Měsíční Koláčky & Odrazy

 Zdravím Vás z Yiwu na den Měsíčních Koláčků,

Je tu Den Mesíčních Koláčků (neboli festival uprostřed podzimu), velký svátek v Číně. Takže mám tak trochu volno. Zvláštní počasí... teď má být podzim, a když jsem tady v tomto ročním období, může být docela cool, čas na bundu. Ale dnes je 33°C a vysoká vlhkost... Můj telefon mi v tuto chvíli hlásí rekordně vysokou teplotu pro Yiwu. Je počasí na šortky a žabky.

Celý týden nám do bytu nebo kanceláře přicházely krásně zabalené krabice měsíčních koláčků. Je to taková věc - pošlete všem svým dobrým zákazníkům dárek v podobě Měsíčních Koláčků.To by bylo úžasné – kromě a) máme jich příliš mnoho k jídlu, b) nemůžeme je tak snadno darovat, protože všichni ostatní už toho mají příliš mnoho... a c) nemůžu jíst ty zatuchlé měsíčky... opravdu ne...ne tak jako oni. Ale zjevně mají v sobě prastarou moudrost... Kdysi dávno, za dynastie Tang, se plánovalo povstání proti vládnoucím Mongolům. Aby sdělili své revoluční plány, přišli místní Číňané s chytrým nápadem: tajné zprávy ukryli do měsíčních koláčů. Tyto zprávy jim pomohly koordinovat jejich úsilí, aniž by upozornily mongolské vládce. Později festival také přišel na počest legendy o Chang'e, bohyni Měsíce, která sídlí na Měsíci.

To je vše, co potřebujete vědět o Měsíčních Koláčcích... minulý týden jsem vám vyprávěl o příjezdu do Číny a zjištění, že obrovský velkoobchodní trh je v dnešní době trochu klidný... pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde.


Tento týden jsme byli s Coco velmi zaneprázdněni, obcházeli jsme naše dodavatele, přidali pár produktů do starých řad a našli jsme pár nových. Říkal jsem vám, jak smutný a vyčerpaný trh vypadá, ale od té doby jsme zjistili, že jiné části Yiwu jsou skutečně docela zaneprázdněné. Existuje oblast, která se specializuje na bižuterní komponenty... Nemám ponětí, co mnoho obchodů vlastně dělá... jdeš a vidíš maličké komponenty, používané kdo ví v čem... a lidi, kteří třídí, balí a prodávají online. na parketu, živě mluvit s nějakým vzdáleným publikem... tyto věci lze přepravovat letecky, takže existuje jen málo překážek obchodu. Myslím, že mezi sebou obchodují a celý svět kupuje své maličkosti v Yiwu.

Mnoho showroomů se stalo online streamovacími místy, které se prodávají virtuálně prostřednictvím čínské verze Tiktok - číňané jsou stejně vynalézavý jako vždy, malí čínští podnikatelé vždy najdou způsob, jak obchodovat.Coco je nadšená návrhářka šperků a rozumí tomuto trhu. Často vyrábí šperky pro přátele a rodinu. Některé z těchto návrhů si našly cestu do produktů AW...

Někteří výrobci se svých showroomů v Yiwu úplně vzdali a pouze prodávají online. Byli jsme za dodavatelem v nedalekém městě, který vyrábí Stojany “Tekoucí Dým“ proVonné Kužely. Paní šéfová nám ukázala svůj showroom, zařízený trochu jako televizní studio. Zajímavé je, že ceny klesají, paní nám dala nižší, výhodnější cenu kterou pak předáme Vám, jakmile dorazí zásoby. Z minulých prodejů vidím, že se nejlépe prodávají jednoduché klasické styly, takže jsme vybrali několik dalších takových...                  Velmi milá paní, vyprávěla nám o vesnici v okolních kopcích, která je místní krásou.


Vzhledem k tomu, že počasí bylo tak pěkné a my jsme pro tento den udělali svou práci, rozhodli jsme se to prozkoumat... Tato vesnice se na mapě ukázala jako pětihvězdičkové turistické letovisko, cesta k ní byla tvořena různobarevnými středovými čarami... Nemám rád tento centrálně organizovaný turismus, kde nějaký beztvarý úředník rozhoduje o tom, jaká oblast je hodná turistiky. Našli jsme vesnici a cedule s nápisem Vítejte ve vesnici Tongyu. Krásné místo obklopené horami s pěkným rybníkem na centrálním náměstí, ale vypadalo opuštěné téměř jako město duchů. Nebyla otevřena žádná restaurace, nebylo co dělat. Starý muž nám řekl, že na kopci je chrám a místní restaurace. Zastavili jsme se na oběd a vlastně to bylo docela chutné jídlo, po chvíli přišlo pár místních zákazníků a bylo to docela veselé, dozvěděli jsme se, že nedaleko je nádrž, ke které se dá vylézt...
Neviděli jsme žádnou živou duši, museli jsme zdolat 108 schodů a nahoře bylo místo naprosto klidné a nedotčené, jen zvuk cikád ve stromech. Máme desetileté výročí svatby a toto místo, které jsme našli téměř náhodou, je perfektním místem k zamyšlení.

OK, už je říjen.. věci bzučí, dorazilo tolik zásob, naše sklady praskají.. plán (věřím) se blíží. Pokud sledujete tento newsletter, budete vědět, jak tvrdě pracujeme na tom, abychom vám přinesli to nejlepší z dárkového zboží. Nejen z Číny, ale i z Indie, Nepálu a Indonésie (a dalších). Plus spousta nových produktů z naší továrny Aromatics v Yorkshire... Opravdu si myslím, že o letošních Vánocích máme ty nejlepší produktové řady, jaké jsme kdy měli. Na konci dne (jak stále bouchám) je to z 90 % o produktu... Pokud chcete autentické produkty, pak je AW vaším nejlepším zdrojem v této sezóně i mimo ni...

Podívejte se na naši novinku z řady vánočních vůní 2023. Péče a láska, která vstoupila do vytváření těchto vůní, byla legendární.

Opatrujte se a mějte krásný týden, 

Další zprávy příští týden

David

Comments

Popular posts from this blog

Balinejský Dětský Domov

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...