Zdravíme z Číny

 Srdečné pozdravy z Yiwu, China

Sakra, zdá se, že v těchto dnech utíkám z místa na místo, je to jako šílené dohánění. Uvědomil jsem si, že jsem nestrávil více než 6 nebo 7 dní na jednom místě za celé měsíce... Minulý týden jsem byl na Bali (na letecké návštěvě) a vyprávěl jsem vám, jak to všechno bylo naprosto šumivé... všechno se to děje najednou. .. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde.

V úterý večer jsem odletěl z Bali letem China Southern do Guangzhou s příletem v 6 hodin ráno. Tam jsem po dlouhém čekání odbavil imigraci. Zdálo se, že ve frontě cizinců je jen velmi málo lidí ze Západu (kromě mě). Byl jsem trochu zmatený a myslel jsem si, že jsem možná ve špatné řadě. Ale pak jsem si při špehování pasů, které lidé svírali, uvědomil, že to byli většinou Čínský Američané nebo Číňané Australané atd., kteří jedou do Číny na rodinná setkání před festivalem poloviny podzimu. To se stane zakrátko a znamená to, že budu muset sníst velké množství měsíčních koláčů... zvláště proto, že většina našich starých dodavatelů je dává jako dárky.

Měl jsem pár hodin v Guangzhou a pak krátký let do Yiwu, když jsme přistáli, posádka nám dala pokyn, abychom (kupodivu) zatáhli žaluzie. Dvě blízké dánské dámy se daly do malé hádky, trvaly na tom, že stínidla by měly být nahoře, a bylo jim zcela jasně řečeno, že by měly být dole. Ukázalo se (Coco mi později řekla), že v Yiwu jsou umístěna některá přísně tajná vojenská letadla a paranoidní úředníci se obávají, že zahraniční kupci přilétající do Yiwu mohou být ve skutečnosti špióni.


Yiwu je jen malé letiště, v dnešní době už tam tolik letadel nelétá, a moje zavazadla dorazila na pásu rychle, vyrazil jsem a Coco tam poskakovala z nohy na nohu, šťastná, že mě vidí. Zamířili jsme domů do bytu, povídali si a doháněli vše... druhý den ráno poté, co jsme dohnali rodinu a rozdali spoustu dárků, které jsem cestou nashromáždil... zamířili jsme na trh Yiwu, abychom viděli nějaké dodavatele.Zjistil jsem, že trh Yiwu je letos 30 let starý a slaví milník. Ale v žádném případě nejde o slavnou oslavu.

Bali může být bzučící, jak jsem vám řekl minulý týden, ale Yiwu je výrazně klidné. Coco mi říká, že mnoho obchodníků zavřelo, pandemie byla ve skutečnosti zaneprázdněna novými objednávkami, ale bez návštěvníků. Nyní přichází jen několik západních kupců a obchod je obecně špatný. Očekávaný odraz nikdy nepřišel. Jediné další kupce, které jsem viděl, byli Rusové a pár Afričanů. Jeden z našich dodavatelů mi řekl, že nekupují objemy, které kupují Evropané nebo Američané, a chtějí vše za nejnižší ceny. Máme sklad a továrnu na svíčky v Yiwu a Coco tento týden dokázala znovu vyjednat nájemné s výraznou slevou, je to vůbec poprvé, co bylo nájemné sníženo.Hlavní vchod je prakticky prázdný a obchodníci čekají celé dny na setkání s mezinárodním kupcem... Je to trochu smutné.

Na trhu Yiwu je 88 000 showroomů, je to obrovské místo a býval úl aktivit... a ve skutečnosti na některých místech stále je.. ne přímo na trhu, ale sousedství je oblast obchodu s drahými kameny. tato oblast je mým oblíbeným místem - plná zajímavých obchodníků, milých zapálených kreativních lidí a exotických, esoterických produktů. ideální pro AW...  Coco a já tam můžeme strávit šťastné dny objevováním nejrůznějších exotických šperků, artefaktů a podobně.

Když jsem tu byl naposledy, vzlétaly surové krystaly. Vyvinuli jsme a koupili křišťálová světla z drahokamů.. (která se velmi dobře prodávají) a nyní se spousta produktů včetně svíček a šperků vyrábí z „surových krystalů“, je to další velký řemeslný trend.. a my máme volně ložené surové krystaly na cestě do vašeho obchodu... brzy...

Zpátky v Evropě... přichází tolik nových a (podle mého skromného názoru) skvělých vzrušujících produktů... a v těchto dnech, kdy obchod nemusí být tak živý, jak by měl být - důležitost mít NOVĚ a VZRUŠUJÍCÍ produkty ve vašem obchodě nikdy nebylo tak důležité... a věřím, že jsme na stopě s trendy, které se prodávají... Nové trendy kadidla, indické a indonéské produkty... drahé kameny, exoterické předměty a esenciální oleje jsou v těžkých časech vždy skvělými prodejci.

Máme pro vás spoustu Halloweenu... rychle se blíží... a do Vánoc zbývá méně než 100 dní...

Je čas udělat si pořádek a zajistit si ty nejlepší zásoby pro úspěšnou sezónu.

Opatrujte se a mějte krásný týden.

Další zprávy příští týden z Číny. Coco říká Ahoj!

David 


Comments

Popular posts from this blog

Bylo to před 20 lety...

Plakáty “Věřte Mi“

Balinejský Dětský Domov