Proč Mokrá Barva v Dillí?

 Srdečné Pozdravy z Letiště v Dillí,

Unikáme z Dillí těsně před schůzkou G20, která právě začíná. Další zastávkou je Růžové město Jaipur.

Loni jsem byl na Bali, kde probíhala stejná akce.. Musím říct, že podstatně klidnější a lépe zorganizované, ale Indie to má ráda hektické a to vše na poslední chvíli.

S panem Chatterjeem jsme zůstali v The Connaught poblíž Connaught Place, ikonické kruhové nákupní oblasti postavené Brity a stále vzkvétajícího živého místa.

Minulý týden jsem byl v Serampore, v rodném městě pana Chatterjeeho. Pokud jste tuto aktualizaci zmeškali, můžete ji dohnat zde. Zůstal jsem v nádherné dánské taverně.. jediném hotelu v Serampore bez štěnic.

Když jsem se odhlásil, personál se přišel rozloučit, popřál mi všechno nejlepší a zamával rukama. Bylo to docela dojemné.Od té doby jsme podnikli let Indigo Air z Kalkaty do Dillí. Pan Chatterjee zorganizoval auto a řidiče, aby se s námi setkali a pak nám byli k dispozici celý týden. Takové věci můžete dělat v Indii.

Jeden z našich dodavatelů nám řekl, že město bude brzy uzavřeno na celkem 3 dny. V Dillí je 20 pětihvězdičkových hotelů a po celou dobu je každý z nich blokován. Jeden hotel pro Američany, jeden pro Číňany, jeden pro Brity, jeden pro Francouze atd., když odjíždíme na letiště, stále malují obrubníky, upravují zahrady a staví obrovské billboardy (s povznášejícími zprávami G20) zakrýt něco, co není hezké... Všechno je to na poslední chvíli. G20 je všude.. i skromní řidiči rikš mají nálepky.Musíte milovat a nenávidět Dillí. jedna věc, kterou opravdu nenávidím, je smog a kvalita vzduchu, která ucpává vaše nosní dírky podivnými černými věcmi.. ale teď vidím modrou oblohu a nadýchané bílé mraky.. vzduch je čistý. Mohu zhluboka dýchat... tak osvěžující... Doufám, že je to trvalé zlepšení... Šli jsme hluboko do útrob Starého Dillí, abychom se setkali s naším chlapíkem z kovových artefaktů, Karmanem. Bylo horko a on se s námi setkal u chodníku a vedl nás bludištěm malých uliček hluboko uvnitř velkoobchodu do malé uličky po několika patrech větrných schodů ucpaných obřími kovovými lvy nebo rezavějícími železnými hrnci. Horní místnost s jen dlouhým stolem. Karman je vážný mladý kluk, který se naučil milovat "Starověkou moudrost" a pochopil, co hledáme. Je dobře propojený s řemeslníky z Dillí a je skvělým organizátorem... Na stole rozkládá omezený výběr dobrot... ve skutečnosti má v různých patrech této budovy a dalších uzamykatelných místech v okolí nekonečný výběr. ehm.. různé harampádí. Příliš mnoho a dost na to, aby to zmátlo váš mozek. Karman je ale klidný a dobře informovaný, už zná naše cenové relace a potřebuje být konkurenceschopný..

Nicméně výběr rozsahů, focení a vytváření poznámek k designu... je těžká práce... a v této horké vlhké místnosti, kde stropní ventilátor jen stěží sekal vzduch, a i přes vychlazený Red Bull jsme skončili všichni tři zpocení. Pan Chatterjee měl dobrý nápad... Vezměme si všechny vzorky, které potřebujeme, a vraťme se do The Connaught... rozumný nápad a stejným způsobem jsme tento týden potkali tři další dodavatele.
Náš hotel nebyl daleko (na mapě) od Paharganje, jedné z nejstarších oblastí pro obchodování s dárky - a máme tam několik dodavatelů, kteří tam mají showroomy... Jednoho dne jsme se rozhodli nechat řidiče a trochu si zacvičit a projít se tam ...

Pěšky vidíte věci... věci, které průměrný delegát G20 nikdy neuvidí... zde je pár snímků, které jsem pořídil cestou... z Connaught Place do Paharganj brzy ráno pěšky.
Miluji a nenávidím Indii zároveň.. tolik hrubých otravných lidí a mnoho zdvořilých jemných absolutních andělů. Zchátralé budovy a velkolepé paláce... Na rovinu - miluji to.

Každopádně zpátky ve skladu.. Všechno se to děje.. tvrdá práce z dřívějších cest - se blíží ke svému uskutečnění.. tento týden máme nové řady vonných tyčinek, nové čínské produkty, nové vánoční bomby do koupele již brzy a další...Takže mnoho nového... Podívejte se na vše níže.

Volají náš let... takže je čas jít do Jaipuru... Je to mnoho let, co jsem tam byl. Máme dva dodavatele k vidění... a doufám, že objevíme nové.

Celý Report příští týden

Přeji Vám krásný týden, opatrujte se !

Namaste!

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy