Do Růžového Města

 Zdravím Vás z Goa, Indie

Takže ano v Goa... přijel sem s panem Chatterjeem (náš muž v Indii) po několika dnech v růžovém městě, známém jako Jaipur. Minulý týden jsem byl v Dillí a vyprávěl jsem Vám, proč tam bylo tolik mokré barvy. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat tady. Z Dillí jsme jeli večerním letem do Jaipuru. Doba letu byla krátká a letadlo malé a nacpané vrtulemi..vše velmi stará škola.. dorazili jsme na letiště Jaipur, které bylo překvapivě pěkné a velmi organizované. Poté krátké taxi do hotelu Marriott. Obrovský a ukázalo se, že extrémně rušný hotel. Probíhala konference mozkových chirurgů... takže tam byli někteří z nejchytřejších lidí v Indii.


                                                Nástup do večerního letadla do růžového města.

V Jaipuru jsem byl již před mnoha lety. V té době to bylo převážně turistické centrum, známé pro starobylé budovy a růžové město. Nyní se vyvinulo do rušného města s  3,5 milionmi obyvatel se spoustou průmyslu všeho druhu. Tonk Road rozebírá město a je místem, kde má mnoho textilních továren své showroomy. Je zde tolik výrobců řemeslných výrobků, ale bohužel máme ve skutečnosti jen dva dodavatele, takže bylo na čase je navštívit. Pokud jste viděli film: The Best Exotic Marigold Hotel, pak budete mít o místě představu, pokud jste byli jako turisté, pravděpodobně jste neviděli nově zastavěnou část Jaipuru a právě tam jsou naši dodavatelé. Úplně jiná atmosféra než Dillí, uvolněnější a ulice jsou relativně čisté a organizované. Připadá mi že je o toto místo více postaráno a místní se zdají být skutečně nápomocní a přátelští.

Kožené zápisníky se staly velmi oblíbeným artiklem... a za posledních pár let jsme sortiment docela rozšířili. Chtěl jsem náš sortiment dostat na další úroveň a to je jeden z cílů naší cesty. Továrna v ospalé zapadlé ulici byla překvapivě klidným místem s asi třiceti zaměstnanci, kteří dělali různé procesy, které vedou k výrobě těchto diářů. Je to rodinný podnik a šéf a jeho bratr nám udělali prohlídku s průvodcem a vysvětlili, jak to všechno funguje.. velmi milí přemýšliví lidé. Dobře se s tím pracuje. Natočil jsem video..


Mám pocit, že v Jaipuru je toho k objevování mnohem víc a je to pravděpodobně stejně dobré kreativní centrum jako Dillí, takže se sem určitě vrátíme. 
Ale máme napjatý program, takže po pouhých čtyřech dnech (navázány nějaké nové kontakty) byl čas stihnout ranní let dolů do Goa... vlastně jsme přistáli na zbrusu novém letišti v Severním Goa. Působivé a velmi veselé místo. Náš pravidelný taxikář Rosario nás vyzvedl a odvezl na jih, kde máme tak trochu základnu. AW tam má byt, který je v současné době v rekonstrukci.. takže ho musím zkontrolovat.. a mít nějaké osobní věci, o které se musí starat. 
Je mimo sezónu, vlastně monzunové období v Goa, takže nic není otevřené a místo je velmi tiché. Ale překvapivě (nebo možná ne) je docela pěkné počasí s dostatkem slunečního svitu.

Každopádně doufám že jste měli krásný víkend,
Mějte se krásně a Namaste,

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy