Z Xiamenu do Sheffieldu

 Srdečné pozdravy z Sheffieldu, UK.

Ano, už nejsme v Číně... minulý týden jsem vám vyprávěl o drahokamových uličkách Yiwu v Číně a prozradil jsem nějaká obchodní tajemství. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde. 

Z Yiwu jsme jeli vlakem do Xiamen-u čtyři a půl hodiny na jih a znatelně tropickější na pobřeží města s výhledem na Taiwan. Je to krásné ostrovní město s prázdninovou atmosférou, a tak jsme si pár dní užili jako běžní turisté, kteří navštívili malý historický ostrov Gulangyu nedaleko pobřeží a procházeli se po krásné čtvrti Siming. Uvědomili jsme si, že jsme tu skutečně byli před 10 lety. Kousek před naším hotelem bylo místo, kde jsem vyfotil Coco. Svět se za 10 let tolik změnil... ale Coco mě stále ráda děsí pózováním na okrajích stěn.Gulangyu je fascinující místo. Žádná auta, takže všude musíte chodit pěšky. A všude starobylé (v mnoha případech) rozpadající se, ale stále působivé vily kdysi vlastněné bohatými obchodníky. Ostrov byl rozdělen stejně jako Šanghaj koloniálními Evropany. Můžete vidět, že na těchto skalách bylo vytvořeno a ztraceno mnoho bohatství. Vyšplhali jsme na nejvyšší bod: Sunlight Rock, kde můžete na jedné straně obdivovat moderní město Xiamen a v dálce zahlédnout ostrov Taiwan. Což samo o sobě je samozřejmě obrovský stín visící nad dobrými obchodními lidmi v Číně.

Očekával jsem, že nad hlavou budu létat tryskáče, válečné lodě v zálivu a chlapíky v armádě unavené v ulicích. Ale nic – vlastně všechno bylo normální, utlumené, ale normální. 

Z Xiamenu jsme jeli přátelským místním taxíkem na letiště a Xiamen Airline do Amsterdamu (11 hodin), přestoupili jsme na letiště v Manchesteru (jedna hodina) a setkali jsme se s naším manažerem Jamesem (aw-fullfilment.com), který rád jezdí do Manchesteru a vyzvedává mě, protože se obvykle zastavíme na půllitr světlého piva a doženeme všechno, co se děje. To bylo celodenní pondělní cestování. Odjeli jsme v 10:30 a dorazili v 19 hodin téhož dne, ale byli jsme pod vplyvem divného ´´jet-lagu´´. 

Teď je pátek a já se pořád cítím trochu zpomalený... Coco zajímalo, jak se věci v AW změnily od té doby, co zde byla naposledy (těsně před pandemií), a také se osobně setkala s lidmi, se kterými si každý den posílala zprávy, a také se setkala se starými přáteli. Tento týden byl tedy velkým obdobím dohánění. 

Dnes dorazil indonéský kontejner a právě ho vykládají. Jsem samozřejmě docela nadšený, když vidím přicházet spousty nových produktů... zejména léčivé práškové kadidlo - vyrobené třemi svatými muži, o kterých pravidelní čtenáři vědtí... a nový rituální způsob pálení kadidla - I' Jsem si jistý, že se to vašim zákazníkům bude líbit! Podrobnosti viz níže... 

Je skvělé být doma. Už jen čtyři týdny do Dne otců a všechno je tak trochu šrumec. Máme skvělé dárky, jako je tento, a každým dnem přibývají další. Navíc se to všechno děje – velké změny – v AW-Aromatics. Továrna je v plném proudu a vyrábí novou zábavnou bombu do koupele, ale také - věděli jste, že pokud chcete neoznačené esenciální oleje (nebo jakékoli přísady), které si nyní můžete koupit přímo z továrny Aromatics... 

Spousta práce, spousta dohánění a spousta plánů... všechno jde jako obvykle.

Opatrujte se.

Další zprávy příští týden.

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy