Víc Čínských Tajemství

 Srdečné pozdravy z Yiwu, Číny

Ano, jsem stále v Číně a stále velmi zaneprázdněný. Minulý týden jsem říkal, jak moc je Coco (moje žena a váš čínský agent) zaneprázdněná, pokud jste to nestihli, můžete to dohnat tady. Dnes ráno a včera ráno Coco vstala v 5:30, protože tyto dva dny jsou dny nakládky kontejnerů, včerejší kontejner je na cestě do Španělska (AW-Artisan.eu), dnešní kontejner se nakládá, jak píšu a pojede na náš sklad na Slovensku (Awgifts.eu). Objeví se tým kluků na motorkách, jsou to profesionální Container Loading Gang.. vědí, jak využít každý jeden čtvereční palec prostoru, protože v kontejneru jsou vlastně peníze. V závislosti na typu produktů a velikosti týmu mohou naložit kontejner za tři až pět hodin. Veselí chlápci, žádné drama, oni to dotáhnou nasekat, Coco jim dá nealkoholické nápoje a spropitné a oni jedou do jiné části města naložit další kontejner. Dnes to bylo velmi rychlé, protože většinu objednávky tvořily velké krabice, hotové do 10:30 a kontejner už je na cestě do přístavu Ningbo.


Ostatní velkoobchody se rozčilují, když vám říkám všechna obchodní tajemství. Ale je mi to jedno, pokud nedokážeme poskytnout velkou hodnotu bez zachování tajemství, pak neděláme svou práci správně. Každopádně už nic tajného (jen se zeptejte AI), Yiwu samotné bylo před lety obchodním tajemstvím a vše jsem vám řekl zde.

Většinu dní míříme na obrovský trh Yiwu a propracováváme se seznamem přání produktů. Trh je jako výstavní expo, ale stálý a rozsáhlý. Doslova pod jednou střechou je zhruba 88 000 showroomů. Na čtyřech podlažích s vysoce specializovanými prostory pro všechny druhy produktů. Je rozdělena do 5 oblastí, z nichž se budují nové. Například je zde prostor pro stuhy s tím, co musí mít každý výrobce stuh v Číně, který tam má showroom. Potřebovali jsme najít nějaké zakázkové tištěné pásky pro konkrétní produkt a byli jsme zavaleni příliš velkým výběrem. Ale jak si dokážete představit, mít tolik konkurenčních společností, hned vedle sebe znamená vysoce konkurenční ceny. Ale i přesto, když Coco vysvětlí, že je agentem, který nevyžaduje tajnou provizi, ceny klesnou o dalších 5 %. To je jeden z důvodů, proč zjistíte, že ceny našich produktů v Číně jsou vysoce konkurenceschopné. 

Po celém trhu a možná i na svých sociálních sítích můžete najít reklamy na Yiwu Agents, pokud zde chcete podnikat, budete ji potřebovat a většina tvrdí, že vám bude účtovat 1 nebo 2% provizi. Ze zkušenosti víme, že skryté provize mohou být úplně jinou míčovou hrou. A velmi riskantní agenti bez vašeho vědomí „prodají“ vaši objednávku dodavateli, který jim dá nejvyšší provizi. V podstatě drží malé podniky jako rukojmí s hrozbami přesunu obchodu jako prostředku k vytěžení více... dokážete si představit, co se stane s kvalitou, důvěrou a etikou... a tyto skryté náklady najdou cestu zpět. Jsem velmi rád, že v Yiwu podnikáme přímo – většina našich dodavatelů jsou malé rodinné firmy a mohu vám říci, že s AW obchodují velmi rádi a jsme schopni úzce spolupracovat na nových produktech a mít vždy dobré cit pro etické a obchodní standardy našich dodavatelů.

Další tajemství, které vám řeknu, je o mé oblíbené oblasti, není ani na trhu, ale docela blízko a je to oblast křišťálů a drahokamů. Mřížka asi 4 x 6 listnatých zadních ulic s řadami obchodů, které všechny obchodují s různými krystaly. Levné hotely se starají o zahraniční lidi od Afriky po Jižní Ameriku, protože sem přijíždějí obchodníci s drahými kameny z celého světa. Zde si můžete koupit všechny druhy drahých kamenů, drahokamové šperky, kování a komponenty. V AW již nakupujeme hodně přímo z Indie a Afriky, ale drahé kameny (jako esenciální oleje) pocházejí z celého světa. Některé produkty můžeme koupit lépe, ale mnoho položek odsud má dobrou hodnotu. Strávili jsme dva šťastné dny hledáním nových dodavatelů, mizením v obrovských sklepích plných úžasných křišťálových výrobků a spřátelením se s vášnivými lidmi kteří obchodují s drahými kameny. Zde je několik náhodných obrázků z naší doby v drahokamových ulicích.


Byli jsme úplně uneseni dostupnými věcmi... a Coco, která má mnoho talentů, má smysl pro design šperků a koupili jsme spoustu vzorků, se kterými si můžeme hrát. 

Tento víkend Coco a já míříme do Xiamen, což je město za vodou od Tchaj-wanu - takže by to mělo být zajímavé. Příští týden prozradím další tajemství. Další aktualizace příští pondělí, kde budeme úplně někde jinde. 

Opatruj se.

David

Comments

Popular posts from this blog

Balinejský Dětský Domov

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...