Coco je v Číně Opravdu Zaneprázdněna!

 Srdečné pozdravy z Yiwu, Čína,

V Yiwu je pořád co dělat, hodně práce a vzhledem k tomu, že toto je Číně , věci se dějí takovým tempem, že je to docela povzbuzující. Coco, moje žena (a váš čínský agent) zařídí všechno Níže popíšu typický den. 
Minulý týden jsem vám vyprávěl o tom, jak dohnat některé z našich starých dodavatelů a vždy se navzájem zdravit čínským pozdravem.. "Dlouho jsme se neviděli!" .. pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde.. Zmínil jsem se také o naší cestě po G60 (čínská cesta 66) do Cocoina rodného města, kde jsme zastihli zbytek její rodiny a navštívili vesnici předků.

Rodina Coco jsou ti nejmilejší lidé, má bratra (vypadá dobře - jako James Dean), který provozuje vesnický supermarket a obchod s farmářskými potřebami. Jeho žena (krásná a módně oblečená) je blízkou přítelkyní Coco a přišla s Cocovou sestrou (také krásná a super veselá), aby mě vzala na uvítací večeři. Během několika příštích dní jsme se museli sejít a jíst se všemi - rozšířená rodina v různých restauracích, kde se vždy podává místní jídlo.. což se mi opravdu líbí.. není to nic podobného, ​​co byste našli v čínských restauracích v Evropě. Jíme jehněčí a vepřové kotlety poprášené kořením, které jste ještě nikdy neochutnali, nejrůznější zeleninová jídla a místní říční ryby... vždy podávané ke sdílení na otočné desce stolu s kartony místního piva naskládanými na podlaze pro snadný přístup. Arašídy jsou místní plodinou a pochoutkou je arašídový pokrm ze zeleniny.. arašídy zbavené skořápky, ale stále spojené s kořenovými stonky, dušené a podávané jako zelenina.. Je tu spousta příbuzných... tato oblast má křesťanskou kulturu a možná právě proto se za starých časů místní vesničané domlouvali, aby se vyhnuli politice jednoho dítěte. Coco mi vypráví fascinující příběhy o tom, jak byla pravidla obehnána, těhotné ženy byly ukryty a děti "přiděleny" do různých rodin v "oficiálních" dokumentech. Proto máme dnes štěstí na velké rodinné jídlo. 

Při rodinných jídlech tohoto druhu musí každý věnovat zvláštní pozornost a respekt všem ostatním. Způsob, jakým to děláte, je tak, že vstanete s plnou sklenicí piva a připijete si na váženou osobu a obě strany musí vypít plnou sklenici. Naštěstí pivo není moc silné, ale pokud se objeví rýžové víno.. tak věřte, že je čas utéct.. 

Po večeři si rádi zahrají hru s pitím - trochu jako Papír, Kámen, Nůžky... ale s čísly, která se hlasitě odříkávají v místním jazyce s odpovídajícími ručními znaky, které musí něco sčítat... je to složité a vyžaduje značnou mentální aritmetiku. - poražený musí vypít pití. Květnové pozdní odpoledne se v místní restauraci hrálo na každém stole - totální bujará zábava. 
Coco zveřejnila na svých sociálních sítích video z jednoho jídla.. Jsem jediný cizinec ve městě (alespoň jsem nikoho jiného neviděl), a to posunulo příspěvek k úžasným 70 000 zhlédnutím (při poslední kontrole) - s tisíci komentáři. Coco to vypnula poté, co přišlo malé množství toho, co byste mohli nazvat „rasistickými komentáři“. 

Po třech dnech hodování je čas vrátit se do Yiwu, rozhodneme se vyrazit brzy (v polovině prázdnin), abychom se vyhnuli provozu. Funguje to a do Yiwu se vracíme za čtyři a půl hodiny. 

Život Coco v Číně. 
Coco, stejně jako zbytek její rodiny, je nesmírně pracovitá a přirozeně podnikavá. Od dobrého přítele se naučila, jak být exportní agentkou, a před šesti lety převzala vedení po riskantním agentovi a od té doby jsme se neohlédli. Nyní děláme přímo poctivé obchody, žádné provize, kdykoli začneme s novým dodavatelem Coco vysvětlí, že nečeká a nechce provizi a měli by nám dát nejlepší ceny a kvalitu.. toto je cesta k budování obchodu v dlouhodobém horizontu. Úsměvy dodavatelů odrážejí lepší vztahy a mnohem větší prostor pro výrobu zakázkových produktů.


Coco tráví celý den organizováním věcí, dodávkami, termínem příštího kontejneru, vyřizováním objednávek atd. V dnešní době se hodně času tráví vyřizováním dokladů o shodě, celníci ve Velké Británii a EU rádi dovoz čehokoli co nejvíce ztěžují, takže Coco tráví spoustu času testováním věcí a jejich kontrolou, zda produkty splňují osvědčené standardy a jsou tím, za co se vydávají. Její telefon je doslova rozžhavený, zprávy od dodavatelů přicházejí celý den. Máme sklad pro nakládání vlastních kontejnerů (stejný systém jako v Indonésii) a Coco kontroluje každou dodávku a nakládání kontejnerů osobně.. je to těžká a detailní práce.. a (neříkejte jí to), ale jsem na to nesmírně hrdý. 
Kromě této práce je část skladu převedena na malou továrnu na svíčky. V Číně jsme byli průkopníky výroby svíček ze sójového vosku. Nikdo nevyráběl svíčky se sójovým voskem a smáli se nám, protože v té době byla mentalita aby byly svíčky co nejlevnější, proč byste používali vosk za dvojnásobnou cenu? Teď samozřejmě, když se procházíme po trhu Yiwu, každý showroom svíček má sekci sójových svíček. Pracujeme na nové řadě docela vzrušujících svíček... zcela odlišných a zcela speciálních...

Coco je od přírody zaneprázdněná.. nikdy se nezastaví. Když neorganizuje vývoz nebo továrnu na svíčky, má své vnoučata k zábavě a byt, o který se stará. A veškerý volný čas zabírá jóga (ve které je super pokročilá) a její kanál DouYin (TikTok). 

Každopádně to je moje aktualizace pro tento týden. Další novinky příští pátek.. mějte skvělý prodloužený víkend (pokud jste ve Spojeném království) Král bude zřejmě korunován králem.. už je jen omluvou pro další státní svátek.. Užijte si to!! A dobrá výmluva pro některé flashové nabídky královské velikosti, které vám poskytnou pravý královský bonus. .. a přeji hodně klidu, lásky a smíchu. 

Opatrujte se.

David

Comments

Popular posts from this blog

Bylo to před 20 lety...

Plakáty “Věřte Mi“

Balinejský Dětský Domov