Příliš Mnoho Kulturních Šoků

 Zdravím Vás ze Severní Indie

Doufám, že se máte dobře a obchod je dobrý. Cestuji s Tonim na našem Epickém Azijském Dobrodružství a hledám nové vzrušující produkty, které podpoří vaši firmu. Řekl bych „posunout na další úroveň“, ale to by mě označilo za líného uživatele AI. Jsem to jen já, nebo se celý svět propadá do stejnosti generované umělou inteligencí (bez empatie). Všude stejná slovní zásoba a obrat frází. Před rokem jsem byl velkým fanouškem umělé inteligence, ale teď si tím nejsem tak jistý. Má to své využití, ale ne pokaždé. Používejte mozek, prosím.

Omlouvám se za to žvanění, dokonce i tady v Indii vidím reklamy, které to skládají, a myslím, že celý svět ztrácí kreativitu. A Indie je země proslulá svou kreativitou.

Minulý týden jsem vám vyprávěl o naší návštěvě velkého veletrhu dárkového zboží v Dillí. Tolik koncentrované kreativity a krásných věcí na jednom místě, až to bylo ohromující. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde.

Páni, tento týden byl šílený. Po veletrhu jsme strávili nějaký čas v centru Dillí - starých částech, kde řemeslníci obchodují...Vidím Indii čerstvě očima Toniho na jeho první cestě, pro mě je to známé území (a vidím, že se věci pomalu zlepšují), pro Toniho tam probíhá ten kulturní šok. Mezi návštěvami starých dodavatelů v těchto starověkých oblastech jsme se vtěsnali do návštěv epické indické brány a starověké a hektické mešity Jama Masjid. Kde jsme měli to štěstí, že nám jeden z našich místních dodavatelů umožnil osobní prohlídku. Totální kulturní šok.

Poté jsme plánovali cestu na sever do Panipatu, hlavního města Indie pro recyklaci látek, které je známé svými hadrovými koberci. Ale nastal problém. Možná jste četli ve zprávách o tisících bouřících se farmářů rozzlobených kvůli reformám cenových záruk, které sestoupily na protest do Dillí. To vše se dělo mezi námi a Panipatem, náš řidič auta zrušil jízdu. Ale pan Chatterjee měl řešení a rychle se mu podařilo zajistit tři jízdenky na rychlovlak z vlakového nádraží v Novém Dillí přímo do Panipatu. Další úroveň kulturního šoku, hektická stanice, šílený spěch a skrumáž dostat se na palubu. Ale pak další úroveň kulturního šoku. Vidíte, že od loňského setkání G20 je Dillí poměrně hezké, vyčištěné a pěkně vymalované, se spoustou umění typu Muriel a jednoduchým blokováním čehokoli ošklivého obrovskými stěnami z modrých a zelených vlnitých kovových plotů . Ale mimo hlavní silnice nebo za těmito ploty stále existují slumy v Dillí. Když se náš „expres“ vlak šnečím tempem dral z Dillí, viděli jsme druhou stranu Dillí. Další kulturní šok i pro mě.                                                        Náš velmi zelený vlak a smutné výhledy.

Náš chlapík v Panipatu, Raj, nás potkal na nádraží ve svém pěkném zbrusu novém hybridním voze a odvezl nás zchátralým městem Panipat do našeho hotelu. Nejlépe, co nás ve městě našel, nad docela ošuntělým nákupním centrem vyrostl (nebo se zdálo, že se stále staví) rozlehlý hotel a rekreační centrum. Památník nevkusu, ale aspoň šťastný veselý personál, čisté velké pokoje a dobré jídlo. Byla tam velká restaurace na střešní terase s velkou obrazovkou, která přehrávala staré bollywoodské videoklipy, kde je na Valentýna zdobily růžové prapory a srdce a hrála rodinná saxofonová kapela. Do poměrně dobře situovaných měst si přišly užít s celými rodinami, pobíhaly malé dobře oblečené děti. Rodiče a prarodiče na velkých stolech. Nebylo tu mnoho romantických párů, což byla úleva pro mě, Chatterjeeho i Toniho.


Tato část Indie má nízké daně na alkohol a lidé Panipat rádi pijí, takže to byla veselá záležitost. Raj nám vysvětlil, že existuje místní (nebezpečná) kultura měsíčního svitu, kterou vláda vyřešila zlevněním kvalitních nápojů a jejich dostupností prostřednictvím chytrých čistých obchodů. Všechny se nazývají „Anglické obchody s vínem a pivem“, kterých je v tomto městě spousta. Proč "anglicky," zeptal jsem se? Protože jsem si jistý, že tam ve skutečnosti nemáte anglické víno. Je to proto, že slovo „angličtina“ označuje kvalitu. Dobré vědět


                                                                     Anglické Víno a Pivo


                                                                         Panipat produkty.

Po Panipatu jsme jeli autem s řidičem dále na sever do města řemesel dřeva Saharanpur. Naposledy jsem tu byl v roce 2016 a trochu se to zlepšilo... ale pořád znáte ten kulturní šok. Další novinky o tom příští týden.

Mezitím...

Zpátky v EU

Rychlé poděkování všem, kteří vyplnili náš formulář zpětné vazby na webu. Je to opravdu velká pomoc, děkuji!

Poznámka.. stále máme DOPRAVU ZDARMA, tak si to nenechte ujít. 

Přejeme vám úžasný týden (budeme pracovat jako obvykle).

Mějte se krásně a Namaste.

DavidComments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy