Stalo se něco zvláštního

 Srdečné pozdravy z Bali


Doufám, že jste měli krásné Velikonoce, teď už může začít opravdové jaro.. 
Minulý týden jsem vám říkal o výběru příznivého data pro slavnostní zahájení našeho start-upu na Bali. Datum bylo pečlivě vybráno na 10. dubna. Pokud vám unikli důvody, proč to můžete dohnat zde
Jsem potěšen naší novou kanceláří, cílem vytvořit nejlepší možné pracovní místo, vysněnou lokací, bazénem, ​​klimatizací, výhledem na surfování... kdo by tu nechtěl pracovat? 
No, vypadá to, že tady nikdo nechce pracovat. Debbie, naše HR dělá pohovory se šesti nebo sedmi lidmi denně, máme stovky žádostí, ti nejlepší jsou pozváni na druhý pohovor... pak nabízíme lidem práci, abychom zjistili že už si našli jinou práci nebo si to rozmysleli nebo prostě neodpovídají. Mysleli jsme si, že to bude snadné, ale zdá se, že mnoho společností právě teď hledá odborníky na digitální marketing.

Mezitím jsem dělal to, co mě baví, a to bzučení po vesnicích na Bali, navštěvování řemeslných dodavatelů a vývoj nových a krásných produktů. Během jízdy jsem se zeptal Ringa na obřad. 
Slavnostní ceremoniál pro náš nový podnik jsme měli 10. dubna podle plánu. 
Bylo to úžasné... dámy, které pracují v našem skladu a manželka našeho muže z ochranky, přišly krásně oblečené v tradičních balijských šatech. Postavili obětní stůl, který byl vysoko naskládaný s nejrůznějšími věcmi... pak přišel místní svatý muž, sedl si se zkříženýma nohama a začal zvonit na zvon před obětinami. V jednu chvíli si dámy vzaly misku speciálně požehnané vody. radostně, se spoustou smíchu a energie se snášeli a křičel do každé místnosti a rohu kanceláře a cákali vodu po celém místě...


Ringo přišel s velkou taškou tradičního oblečení a Tomáš, já a Peter (ze Slovenska) jsme se převlékli do balijského módu. Poté, co jsme byli všichni vyzváni, abychom se posadili se zkříženýma nohama na podlahu za svatým mužem, začal zpívat nějaké mantry a všichni jsme se svými dlaněmi vytvořili namaste pózu. Před námi barevný koš květinových okvětních lístků. Chrámový zvon hypnoticky odzvonil... pak jsme se zastavili a Ringo řekl: ´´teď si vezměte nějaké žluté okvětní lístky do prstů´´ a proces se opakoval.. pak jsme to znovu udělali se zelenými listy, pak znovu s modrými okvětními lístky, pak s hrstkou smíchaných okvětních lístků a nakonec pouze s prázdnými dlaněmi. Cítil jsem, jak proudí duchovní síla, když se nějak dotknete božského. Pak už bylo po všem, měli jsme fotky s knězem, spousta smíchu a pak přišlo speciální jídlo.. Nasi Champor, který byl vynikající.


Nebojte se, nepřeměnil jsem se na balijského hinduistu, ale celý mystický zážitek byl nepopiratelně povznášející. I kdybych neměl tušení o symbolice různých prvků.. 
Takže když jsem projížděl vesnicemi a rýžovými terasami na Bali, ptal jsem se Ringa, co to všechno znamená. dělal jsem si poznámky.. 
Pro začátek dělat Namaste s prázdnýma rukama – znamená bezpodmínečně žádat o požehnání, ale neočekávat. 
Se žlutými květy - znamená požádat boha Slunce, aby nás zahřál energií a hlídal nás. 
Se zelenými listy - znamená ptát se boha země. Požádejte, aby naše budova byla bezpečná. (důležité v zemi zemětřesení a sopek) 
S modrými květy - k bohyni moře. Všem, aby byli v bezpečí, pozitivní a šťastní..a aby si zajistili prosperující úlovek ryb... tj. aby byli úspěšní. 
Se smíšenými květinami - je pro všechny bohy - pro ochranu před zlem a pro hladké cesty před námi. Opět prázdné ruce – díky všem, k zemi, k bohům, k přírodě.

Zpívání... to bylo... 
Om santi santi santi om .. Dobré uvnitř i navenek. 
Damai di Hati damai di dunia ... Mír v srdci, mír ve světě

Pěkné ne? 
Dobře, můžete být skeptičtí, ale všichni Balijci, se kterými jsme se spojili, jsou super šťastní, celá ta věc stála včetně jídla, penjarů, obětin a daru knězi velmi malé peníze. Tak to mám radost. 
Bondhan natočil video pro Youtube.


Během toho obřadu kněz požádal o požehnání pro naše zákazníky - to jste VY.. tak doufám, že k vám pěkně proudí.. Příští týden budu v Číně!! takže zprávy odtamtud.. 

Přeji krásný a klidný víkend. Den po obřadu.. Stalo se něco zvláštního... lidé začali nadšeně přijímat naše nabídky práce.. zatím šest lidí..takže se to všechno děje..

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy