463 Důvodů

 Srdečné pozdravy z Bangalore, Indie


Toto je náš poslední den velkého turné Nepál/Indie. Byla to tvrdá práce, emocionální a epická horská dráha, a doufám, že úspěšná. Jak měřit úspěšnost při získávání zdrojů? Získali jsme a objednali 463 nových produktů, přidali šest nových schválených dodavatelů, objednali asi 20 kontejnerů se zbožím a pravděpodobně (s vaší podporou) vytvořili práci pro několik tisíc indických řemeslníků. 

Skutečným měřítkem úspěchu bude to, jak šťastnými dokážeme udělat vás a vaše zákazníky, pokud vaši zákazníci budou milovat některý z těchto 463 produktů, pak můžete rozvíjet své podnikání, znovu a znovu objednávat a všichni z toho budou mít prospěch... kruh života pokračuje. Minulý týden jsem vám vyprávěl o dobrých lidech, se kterými obchodujeme v Indii. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde.

Byl to emocionální měsíc, v neposlední řadě proto, že je to moje první cesta od doby před covidem a setkání s rodinami, které provozují podniky, z nichž mnohé byly zasaženy covidem, někteří ztratili členy. Indie byla zpustošena covidem víc než kdekoli jinde a pár starých přátel se nám ztratilo... ale život jde dál a naděje zůstává. Strávili jsme několik dní v jižní Goa u dobrých přátel Alex a Marie a jejich dětí: Anthea a Mac. Je to jako druhý domov a druhá rodina a hostili mě, Tomáše a Bryanta. Byl tam pan Chatterjee (náš indický agent) - a když jsme jeli krátkým letem do Bangalore, odletěl zpět do Kalkaty... emotivně jsme se rozloučili v odletové hale na letišti. 

Bangalore je mnoho věcí, pro nás je to hlavní město Indie. Je však známé jako centrum IT, domov mnoha mezinárodních podniků a rychle rostoucí město. Je to krásné tropické město – miluji staré listnaté stromy, které lemují ulice, velké staré budovy, přátelské upovídané lidi. I když je provoz hrozný, působí klidně a domácky.Ubytovali jsme se v Raj West End, historickém hotelu s dlouhou historií. V Panipatu jsme první dny v Indii bydleli v nejhorším hotelu na světě...nyní jsme v druhém extrému. Vždy si myslím, že Indie je země extrémů - bohatých a chudých, riskantních a rozkošných lidí, krásných a špinavých míst, pokorných a arogantních, to vše zde najdete. Jedna věc, kterou se Indii od dob Britského impéria vždy dařilo, je provozování pětihvězdičkových hotelů. Přijeli jsme s velkým nadšením - kriketový tým RCB je zde ubytován a hotel pořádá nejrůznější akce kolem týmu. O indickém kriketu nevím téměř nic, ale některé tváře jsou mi povědomé z reklam, ve kterých se objevují. Někteří kluci jsou Angličané, David Willy a Reece Topley s námi a v týmu souhlasí. Tomas a Bryant googlují kluky, se kterými se otíráme u snídaně formou bufetu. Na Instagramu mají miliony fanoušků a všichni jsou multimilionáři, ale naživo jsou zdvořilí a něžní.

Nevím proč a jak.. ale všichni tři jsme byli povýšeni ze standardního pokoje na luxusní apartmá a přestože je hotel plný celebrit a stěhováků, personál se o nás výjimečně stará. Zdá se mi, že stylem řízení je naprosto důvěřovat personálu a zmocnit ho, aby udělal cokoli, aby hosté zůstali co nejspokojenější. Všichni lidé, se kterými jsem mluvil, pracovali v hotelu deset a více let. Dva chlápci v jídelně pracovali 32 a 36 let... a v minulosti sloužili princi (králi) Charlesovi mezi dalšími VIP... Dnes neprojevovali o nic více zvláštější pozornosti nebo přízně kriketovému týmu než nám.


Kromě toho, že jsme si užívali starosvětské lahůdky našeho hotelu, strávili jsme dva dny s novými dodavateli vonných tyčinek, navštívili jsme továrny a pracovali na nových vzrušujících a docela jedinečných řadách. Tomáš si dokonce vyzkoušel válení ručně vyrobených vonných tyčinek. Kadidlnice dokážou ručně uvalit deset tisíc tyčinek denně, Tomáš jednu tyčku zvládl za deset minut.


Mezitím ve Velké Británii, když se blíží Velikonoce, jsme právě dokončili naše dny otevřených dveří v showroomu, řekli mi, že někteří zákazníci nás navštívili – děkujeme všem, kteří přišli, a děkujeme za zpětnou vazbu a nápady, které jste s sebou přinesli. 

Nové bomby do koupele s náramky s drahokami mají obrovský úspěch, prodávají se rychleji, než dokážeme vyrobit.. perfektní dárek ke Dni otců.. a dokonale doplňují koupelové bomby s drahými kameny. Další dobrá zpráva, rychle se prodávající magické svíčky opět skladem. chyťte je, dokud můžete.

 Nyní je naše práce v Indii téměř hotová – 463 nových vzrušujících produktů na cestě – alespoň na několik měsíců. Bryant se zanedlouho vrátí půlnočním letem do Spojeného království a já a Tomas zítra odlétáme zpět na Bali.

 Na Bali se děje něco vzrušujícího... celá zpráva příští týden. 

Opatruj se. A samozřejmě děkuji za podporu. 

Přeji vám krásný víkend. 

David

Comments

Popular posts from this blog

Bylo to před 20 lety...

Plakáty “Věřte Mi“

Balinejský Dětský Domov