Do Indie

 Srdečné Pozdravy z Panipatu, Indie

Ano, po třech letech jsme konečně zpět v Indii. Příjezd uprostřed oslav Holi. Minulý týden jsem vám vyprávěl o divoké straně Káthmándú a podělil se o několik snímků naší doby se zásobami z Nepálu. Pokud jste to nestihli, můžete to dohnat zde. Odtud  jsme letěli přes Indigo air z Káthmándú do Dillí a krátký let z Nepálu do Indie. Cestuji s Tomášem a Bryantem. Tomáš (náš produktový a marketingový průvodce) je zcestovalý muž a cestoval po Nepálu a Indii již dříve, ale Bryant je v tomto úplně nový. Několik let pracuje v britské kanceláři a zadává nové objednávky s indickými a nepálskými dodavateli, takže už má dobré vztahy... takže když (jak se zdá) konečně covid skončil, Bryant se jde setkat s dodavateli.

Byl to velmi rušný týden v Káthmándú. A s radostí mohu oznámit, že byl velmi úspěšný a produktivní. Značně jsme rozšířili naši řadu konopných produktů, našli úžasného nového dodavatele zpívajících mís a získali jsme několik nových řad Tibetských Vykuřovadel. Jsem velmi nadšený z nepálských produktů obecně, doufám, že v budoucnu dále rozšířím náš sortiment z Nepálu. 

I když jsme byli zaneprázdněni, zvládli jsme pár exkurzí - po návštěvě továrny na konopí na předměstí Káthmándú a dlouhé schůzce při dokončování naší objednávky... navrhl vzít nás na prohlídku nedalekého Opičího chrámu. Nikdy předtím jsem tam nebyl a byl jsem docela překvapen. Většina návštěvníků se zdála být místními turisty a chrám je posazený na kopci s nádherným výhledem na město. Samozřejmě jsou zde opice, odtud název Monkey Temple, krásná stará budova... Také zde bylo Holi o den dříve než v Indii.. a zde zdrženlivější než šílené indické nepokoje, které se momentálně odehrávají. Bryantovi se v našem hotelu dostalo od personálu ošetření Holi. Pouliční davy jsou dobré povahy, volají "Happy Holi" a stříkají barvy nebo vodní bomby, pokud o to příjemci chtějí.
Bohužel náš čas v Káthmándú vypršel a museli jsme se tam smutně rozloučit s přáteli. Ve středu jsme museli odjet do Indie.

Přiletěli jsme do Dillí, letiště je obrovské, ale mezinárodní přílety se zdály velmi klidné, skoro žádné fronty a během hodiny jsme měli imigrační. Venku na nás čekal pan Chatterjee a jeho syn - takže dlouho očekávané shledání. Pan Chatterjee zajednal dvě auta, která nás všechny odvezla do Panipatu. Když jsme vyšli z letištní plochy, zdálo se, že na Indii je příšerně ticho. To proto, že jsme přijeli na státní svátek, svátek Holi. Když jsme viděli někoho v taxíku nebo v jiných autech nebo podivné opozdilce u chodníku, všichni byli pokryti pestrými barvami Holi a vypadali velmi šťastně. Máme krásně modrou oblohu a teploty 30 stupňů. Vlastně velmi pěkné počasí pro Indii v tomto ročním období, čekal jsem, že bude mnohem teplejší, dusné a šedé. Cesta do Panipatu byla hladká a rychlá po zbrusu nové čtyřproudé dálnici. Slibovali jsme Bryantovi Indii hektického provozu, masy kol, tuk tuky a svaté krávy. Město Panipat je textilní město s nevelkým komfortem pro tvory, náš hotel má sotva internet a pokoje jsou základní - ale potřebovali jsme navštívit našeho dodavatele zde (hadrové koberce) a přidat další produkty. Velmi oblíbené hadrové koberce se vždy prodávají během týdnů od příjezdu (další již brzy), takže jsme přišli zařídit větší a lepší zásobu.

Když to píšu, počasí a podmínky ve Spojeném království jsou úplně opačné. Doufám, že to zvládáte bezpečně. Vypadá to, že obchod na celém světě naruší extrémní zima a sníh. Zde je situace v Sheffieldu.


Nicméně jsme otevření a máme dostatek zaměstnanců na vybavování objednávek. AW hrdinové to zvládli a udržují věci v chodu. Díky hoši!! Doufám, že dnes se podaří kurýrským společnostem dostat sem a vyzvednout objednávky, ale pokud ne, tak do pondělí by mělo být vše v pořádku.

Tento týden se nám na sklad vrátilo mnoho produktů včetně krásných svícnů z Indonésie.Také některé úžasné nové produkty od týmu AWAromatics. 
Všechno je v pohybu.. 

Doufám, že počasí zvládáte.. 
Další zprávy z Indie příští týden. 

Dbejte zvýšené opatrnosti..

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Balinejský Dětský Domov

Bylo to před 20 lety...