Protože Zázraky se Dějí

 Protože Zázraky se Dějí


Srdečné pozdravy z Ubudu, Bali

Začíná to tu být horko... Tomáš a Raul právě dorazili. Raul (náš IT kouzelník) a Tomáš (náš marketingový kouzelník) - ano, starý tým je pohromadě a doufejme, že magická produktivita zajiskří. Tomáš se setkal s naším balijským týmem - Ringem a poprvé i s Bondanem. Tak uvidíme, jestli se stane něco magického.
Minulý týden jsem vám vyprávěl o podivných zvucích – to se ukázalo jako vzpomínka na mé dětství. Pokud vám to uniklo, můžete si o tom přečíst zde. 

Docela dost lidí mi napsalo a doporučovalo nám, abychom se nedostali do šílenství Lato-lato (v newsletteru z posledních týdnů). Většinou na základě toho, že tyhle věci dokážou zlomit malíčky, a až toto šílenství pomine, na této zemi budou tuny a tuny extra biologicky nerozložitelného plastu. Ano, máte naprostou pravdu, takže toto šílenství necháme na ostatních velkoobchodech. Ale až to uvidíte na každém rohu, vzpomeňte si, kde jste o tom slyšeli poprvé :) 

Ubud je ohnisko kreativity, můžete se zde procházet po ulicích a sledovat zítřejší trendy, jak den za dnem roztahují svá magická křídla. Už mám malý seznam úžasných potenciálních produktů a nápadů, jak podpořit Vaše podnikání - Vaše - našich úžasných zákazníků.

Nyní se těmto nápadům věnují Tomas, Raul a Bondan, náš kreativní kouzelnický tým... uvidíme co se stane...

Tomas a Raul se dávají do práce...

Minulý týden jsem vám vyprávěl o založení nového podniku – bude Vaší superschopností – a teď je tu tým, který tento nápad opravdu dokáže proměnit ve skutečnost. 
Potřebujeme obchodní bankovní účet - zjevně... a čekal jsem, že strávím pár hodin v bance vyplňováním formulářů a skákáním přes obruče. Ale Ringo mi zavolal a řekl, přijďte ráno do kanceláře, jdou k nám bankovní manažer a asistentka... přišla poradit i naše právnička, milá paní Corry a měli jsme schůzku v naší kanceláři / showroomu ve skladu AW Frangipani. 
Takoví milí lidé z PermataBank a bankovních služeb a aplikací, díky nimž bankovnictví ve Spojeném království vypadá jako minulé století. Pamatuji si, že jsem si u nich před deseti lety otevřel osobní účet a byl jsem překvapen, jak neformální a bezpečný ten celý zážitek byl. Ale to byla služba další úrovně. Kdy se vám naposled uklonil bankovní pokladník pozdravem ve stylu namaste?
I když tam bylo asi padesát formulářů k vyplnění a podpisy na každé stránce, přišly připravené téměř se vším předvyplněným, právník vše zkontroloval a já a Ringo jsme jen podepsali. 
Firemní bankovní účet má veškerou použitelnost, kterou bych očekával.. více měn, úročení zůstatků, možnost vytvářet platby (účetní) a schvalovat je jinou osobou. Takže absolutní kontrola. 

Naše vysněné kanceláře jsou ve skutečnosti docela blízko skladu. Je zde restaurace a kreativní centrum zvané Masa-Masa. Je to ve zcela nezastavěné oblasti, stojící do značné míry osamoceně v oblasti rýžové terasy nedaleko od moře. 
Majitel je neskutečně milý pán ze Sumatry. Pozemek koupil a investoval do něj teprve nedávno. Je tu otevřená restaurace vyzdobená bezvadně ve stylu Sumatry a dva showroomy, které vystavují obrovskou sbírku indonéského dárkového zboží prvotřídní kvality. Ano, tento chlap se v oboru dárkového zboží pohybuje téměř stejně dlouho jako já. Má tým designérů a marketingových lidí pracujících z kanceláří ve stylu Joglo v areálu. 
Nějaký prostor - akorát pro náš start-up - je volný... a už jsem ho oslovil s myšlenkou, že bychom si ten prostor mohli na pár let pronajmout. Po několika dnech mi poslal dlouhou zprávu na WhatsApp, ve které se omluvil a řekl, že je mu líto, ale nemají pocit, že by nás mohli hostit. 
Tak jsme šli na oběd, Tomáš, Raul, Bondan, Ringo a já. Ten chlap tam byl v restauraci a srdečně mě pozdravil. Představil jsem ho Tomášovi a Raulovi a on nám umožnil druhou prohlídku s průvodcem.. Tomáš zapnul pohodové kouzlo a možná to zafungovalo.. řekl, že si znovu promyslí naši nabídku, promluví si se svým týmem a ozve se nám příští týden.
OK, na stole je několik možností, ale pro mě je to dobré. V blízkosti skladu AW, nedaleko města - krásné místo, chutné jídlo, perfektní káva, již s dárkovým zbožím a milými lidmi. Takže toto je moje vysněné místo, kde zasadit a rozvíjet naši novou firmu. No jak se říká.. když nemáš sen, jak si můžeš sen splnit. Držte palce. 

"Sezóna lásky"  je v plném proudu. Jste připraveni? Den svatého Valentýna přijde velmi brzy a pak Den matek.. a svatební sezóna.. V AW máme to, co potřebujete, abyste byli připraveni a schopni uspokojit své zákazníky.. podívejte se na naše produkty jako jsou mýdlové kytičky, jsou perfektní a nejprodávanější.. Mezi trendy produkty se opět dostávají Šumivé Bomby do Koupele... a my máme větší a lepší sortiment než kdokoliv jiný.. Trendy jsou svíčky.. a zase lepší než naše nenajdete..
Připravte se na sezónu lásky. Zázraky se můžou dít i ve Vašem podnikání... 

Další novinky příští týden - opatrujte se. 
Doufám, že budeme mít dobré zprávy o nové kanceláři.

David

Comments

Popular posts from this blog

Plakáty “Věřte Mi“

Bylo to před 20 lety...

Předsevzetí & Duhy