Podivné Zvuky a Strašidelný Dům

 Podivné Zvuky a Strašidelný Dům

Srdečné pozdravy z Ubudu, Bali
Západ slunce v Ubudu

Všude je dnes divné počasí...Při mém domě ve Španělsku sněžilo.. To jsem ještě neviděl - byl jsem tam teprve před dvěma týdny a bylo 22°C. Zatímco zde ve skladu AW Bali teplota druhý den dosáhla 40 ° C a dnes klesla na chladných 23 ° C.

Byl to rušný týden - kdy jsme po ostrově doháněli staré projekty a spouštěli nové. Naposledy jsem Vám říkal o velkém novém projektu který máme na obzoru tady na "Ostrově Bohů" - pokud jste si nestihli přečíst - můžete to dohnat zde.  Tento projekt zahrnuje pronájem (nebo nákup) rozměrných kancelářských prostor přímo v nebo nepříliš daleko od města Denpasar.  Opravdu jsem si myslel, že to bude ta nejjednodušší část, ale zdá se, že není k dispozici tolik možností. Jak mi Ringo neustále připomíná, měli jsme to udělat uprostřed lockdownu, tehdy bylo mnoho uzavřených a skrachovaných podniků.  Teď již ne... obchody vzkvétají.

Když se proháníme po Bali nebo procházíme ulicemi Ubudu, pořád slyším hluk. Nejdřív jsem si myslel, že je to jen v mé hlavě.  Klik Klak... Klik klak.... podivný zvuk, který jako by vyvolal vzpomínky na mé dětství na předměstí Sheffieldu. Ten zvuk znám, ale nedokážu ho úplně lokalizovat - všude, kam jdu, ho slyším... možná se zblázním.

Slyšel jsem ten zvuk, ale neviděl jsem, odkud přišel... pak jsem uviděl nějaké děti. 
Pokud jste dost staří (70. léta).. budete si pamatovat. Já si pamatuji, že tato hračka byla trochu nebezpečná
a měli jsme kvůli ní pohmožděné ruce a zápěstí - jako následek zvládnutí tohoto umění. 
Je to zbrusu nové šílenství, které zachvátilo celou Indonésii během několika týdnů... tady tomu říkají "Lato-lato"
Tohle je Ringova dcera, která předvádí své dovednosti. Je to klasická virální věc.. hluk, který tato hračka dělá, je sám o sobě vynikající reklamou zdarma a samozřejmě každé dítě musí tuto dovednost ovládat a dělat triky, aby bylo cool.Dokonce i Jokowi, indonéský prezident, si s ním zkouší hrát...


Jde o to - měl bych o tom dát vědět Coco? Tyto hračky pocházejí z Číny jsem si jistý.. a chceme si dopřát i tohle.. Pamatuji si, že jsem viděl i ty solární věcičky v Indii rok předtím, než se objevily v Evropě, a fidget spinnery také v Číně. Nejsem si jistý, že toto je ta pravá věc pro AW.. ale dejte mi vědět, co si o tom myslíte.. Jsem si jistý, že do Evropy přijde tento boom velmi brzy...

Každopádně hledání pěkné kanceláře pokračuje, onehdá jsme jeli navštívit nemovitost nedaleko našeho skladu na hlavní silnici do Denpasaru.  Předchozí nájemník nás potkal s klíčem, abychom si to mohli jít prohlédnout. Chlápek čekal venku a podle jeho přízvuku jsem si myslel, že je Polák. Zeptal jsem se ho, odkud je, a on mi neochotně řekl Ukrajinu, a podle toho, co zbylo uvnitř... možná to byla možná cestovní kancelář - nyní opuštěná. Musela to být velká společnost, protože prostor byl obrovský, tři velká patra, spousta pokojů, velký vlhký suterén a velká střešní terasa s výhledem na moře.
Velká velká stará vila, vypadala trochu smutně a strašidelně. Kromě toho, že byla příliš velká pro naše potřeby - feng shui tam prostě nebylo...


Tak hledáme dál..

Příští týden tu budou Tomas a Raul (mistři marketingu a IT).. Doufal jsem, že si potřesu rukou v chladné kanceláři, než přijdou.

Už musím jít.. mám jiné místo k prohlížení.
A spousta nových produktů kterými Vás o nějaký čas potěšíme.. jsem opravdu nadšen - kreativita v Ubudu je na vysoké úrovni.


Opatrujte se, mějte krásný víkend.
Další novinky příští týden.

David

Comments

Popular posts from this blog

Bylo to před 20 lety...

Plakáty “Věřte Mi“

Balinejský Dětský Domov